صحبت‌های شب گذشته مهناز افشار در تلویزیون
شب گذشته مهناز افشار بازیگر سینما مهمان برنامه «هفت» بود. فیلم های آتش بس، برف روی كاج ها، سالاد فصل، سعادت آباد و قصه پریا كه مهناز افشار در آنها ایفای نقش كرده بود در نظر سنجی برنامه هفت...

شب گذشته «مهناز افشار» بازیگر سینما مهمان برنامه «هفت» بود . او در این برنامه از تأثیر نابازیگران و اسفتاده كارگردانان از آنها در سینما گفت : من زمانی كه به سینما وارد شدم تحصیلات آكادمیك نداشتم ، بنابراین به نظرم اگر برای نابازیگر كار جدی باشد، می تواند در سینما ماندگار شود، زیرا ورود به سینما می تواند آسان باشد.

وی ادامه داد : سینما ، مادری است كه می تواند فرزندهای مختلفی داشته باشد و سینما برای همه است و نابازیگر هم روزی بازیگر می شود.

افشار در خصوص تعهد بازیگران در سینمای ایران گفت : من به موضوع تعهد شخصی نگاه می كنم ، یعنی به خودم ، به باورها ، روح و قلبم متعهدم و اگر سیر تعاملی هنر را یافتم به دلیل تعهدی بود كه با خودم داشتم و اگر كسی تعهد را درست ایفا نكند ، مسیر تعالی هنر را درست نخواهد رفت.

شب گذشته در برنامه هفت فیلم های «آتش بس» ، «برف روی كاج ها» ، «سالاد فصل» ، «سعادت آباد» و «قصه پریا» كه «مهناز افشار» در آنها ایفای نقش كرده بود ،‌در نظرسنجی قرار گرفت كه «افشار» نظر خود را در رابطه با این نظرسنجی اعلام كرد :‌ من همه این فیلم ها را دوست دارم ، اما اگر بخواهم رتبه بندی كنم «برف روی كاج ها» را بیشتر  دوست دارم ، اما فیلم های «سالاد فصل» و «قصه پریا» كه كارگردانی آنها را «فریدون جیرانی» بر عهده داشت برای من بسیار ارزشمند است، زیرا خود «فریدون جیرانی» مملو از ذوق ، شوق و خلاقیت است و در حین انجام كار بازی بازیگران را می بیند و این موضع «خسته نباشی» بسیار پراهمیت برای بازیگر است. زیرا می داند كارش و بازی كه ارائه می دهد ، دیده می شود و نقاط قوت و ضعف بازی ها را مورد بررسی قرار می دهند.

بازیگر «برف روی كاج ها» در خصوص كارهای تئاتری كه اخیرا انجام  داده ، گفت : صحنه نمایش ، صحنه آموختن است كه باید احترام آن را به واقع حس وحفظ كرد. من بازیگر تئاتری نبودم كه وارد سینما شدم و ادعایی در این زمینه ندارم ، حتی  وارد صحنه تئاتر می شوم و قرص می خورم تا آرامش خودا را بتوانم حفظ كنم. زیرا تئاتر حوصله ای را می طلبد كه در من آنقدر نیست ،‌اما دوست دارم سالی یك تئاتر كار كنم.

وی ادامه داد : 2 كار تئاتر اخیر من ، تئاترهای روز و نزدیك به سینما بود و تأثیر بازیهای تئاتر در سینما نمایان می شود ، زیرا حسی كه بازیگر تئاتر می گیرد تا آخر باید حفظ كند و فرصت «كات» ندارد و این موضوع كمك بزرگی در سینما است.

بازیگر «سعادت آباد» در خصوص نقدهایی كه به بازی وی می شود ، گفت : ابتدا همه اظهار داشتند كه من بازیگر بدنه و گیشه هستم و با احترام به همه این افراد باید بگویم فیلمی محترم است كه تماشاچی عام و خاص آنرا دوست داشته باشند و تكنیكی در آن صورت نگیرد.
افشار با اشاره به فیلم «متروپل» افزود : فیلم «متروپل» لحظه نابی است كه بعد از همه سال در اختیار من قرار گرفت و همه خستگی من را برطرف كرد و در  این فیلم من «خاتون» كیمیایی هستم.

«افشار» در خصوص فیلم «هیچ كجا، هیچ كس» اظهار داشت : این فیلم ،‌ فیلمی متفاوت است كه جسارت فراوانی برای ساخت می خواست.

بازیگر فیلم «پل چوبی» در آخر از دغدغه خود در این روزها گفت :  امیدوارم مردم ابتدا با خود و بعد با جهان در صلح باشند و به قول «حامد بهداد» :‌«امیدوارم روزی برسد كه همه تفكرات و سلایق در كنار هم و در زیر یك سقف با هم كار كنند و صف های طولانی راكنار سینما ببینیم.» گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : cinemakhabar.ir