بزرگترین ماهی قرمزعنوان بزرگترین ماهی قرمز دنیا به "گلدای" تعلق دارد که در انگلستان زندگی می کند. این ماهی قرمز از 5 سال پیش این رکورد را به دست آورده است و هنوز هم آن را در اختیار دارد. این ماهی قرمز این روزها 15 سالگی خود را جشن گرفته است و حالا 40 سانتی متر طول دارد. او در روز اول تنها 2 سانتی متر بود اما در طول سال ها به مرور رشد کرده و بزرگتر شد. این ماهی همچنان زنده است و در حال شد کردن است و ممکن است رکوردش به صورتی کاملا دست نیافتنی تبدیل شود.

**بزرگترین گربه"یوریک" از نروژ این روزها بزرگترین گربه ای است که می توانید پیدا کنید زیرا این گربه نزدیک به 15 کیلوگرم است و این یعنی دو برابر حد مجاز وزن دارد. این گربه در حالی که تنها 15 ماه سن داشت توانست این رکورد را به ثبت برساند و در مسابقات بزرگترین گربه خانگی نیز به مقام اول رسید. این گربه البته به خاطر پرخوری هایش صاحبش را اذیت می کند و حالا قرار است در مسابقات لاغری حیوانات نیز شرکت کند. این گربه در سال 2013 از میان 21 حیوان دیگر به عنوان دارنده بیشترین اضافه وزن انتخاب شد.

**بزرگترین سگ"جرج بزرگ" نام سگی آمریکایی است که هفته پیش در 8 سالگی مرد. این سگ تا قبل از مرگش رکورد بلندترین سگ زنده دنیا را در اختیار داشت و البته تا سال 2010 نیز به عنوان بلندترین سگ دنیا شناخته می شد. این سگ نزدیک به 2 متر و 9 سانتی متر قد دارد و البته طرفداران بسیاری نیز به او علاقه مند هستند و هر روز به سایت شخصی این سگ سر میزدند تا آخرین اطلاعیه های صاحبش را بخوانند.

** سنگین ترین لاک پشتلاک پشت ها گونه های مختلفی دارند و برخی از ان ها می توانند بسیار بزرگ بوده و وزن ها چند تنی داشته باشند اما سنگین ترین لاک پشت خانگی دنیا را "کولین رن" در اختیار دارد. این لاک پشت که سامی نام دارد وزنش به 52 کیلوگرم می رسد و تا به حال توانسته مسابقات اندازه و سنگین وزنی بسیاری را پیروز شود. این لاک پشت برای آنکه طولانی و سلامت بالایی داشته باشد روزانه از کاهو، سیب و کلم تازه استفاده می کند.

** بزرگترین سنجابیکی از حیوانات بزرگی که این روزها زندگی بسیار خوبی هم دارد "گری" است که به عنوان بزرگترین سنجاب خانگی شناخته می شود. این سنجاب در آمریکای جنوبی زندگی می کند و به عنوان یک بی خانمان به سرپرستی گرفته شده است. این روزها این سنجاب با وزن 50 کیلوگرمی لقب سنگین ترین سنجاب خانگی را به خود اختصاص داده است. او زندگی بسیار راحتی دارد و همه چیز را صاحبانش برای او فراهم می کنند. 

منبع: باشگاه خبرنگاران