، رونا بیگام که از نوعی شرایط نادر رنج می برد که منجربه ورم ۹۴ سانتی متری در سرش شده بود، هم اکنون بیشتر شبیه هر کودک دو ساله شده است!

پس از عملی که چند ماه پیش روی سر وی صورت گرفت ، چهره این کودک تغییر چشمگیری کرده است. این تغییر حاصل چندین عمل جراحی بر روی جمجمه اش است .

پزشکان آخرین عمل اصلاحی را روز جمعه بر روی وی انجام دادند که نتیجه آن کاملا در تصاویر زیر که در بیمارستانی در دهلی نو – هند گرفته شده قابل مشاهده می باشد.

پدر او عبدل رحمان گفت:”ما بسیار خوشحالیم، او اکنون خیلی بهتر شده ، قبلا چهره اش اصلا قابل شناسایی نبود.”

رونا با والدین فقیرش در دهکده ای در یکی از نواحی دوردست شمال شرقی هند زندگی می کند و با شرایطی تحت عنوان هیدروسفالس به دنیا آمد که در آن مایع مغزی نخاعی در مغز انباشته می شود.

ورم سر او که به ۹۴ سانتی متر رسیده بود، فشار زیادی به مغز آورده و صاف نشستن را برای وی غیرممکن ساخته بود.

پس از انتشار وضعیت او، یک موسسه تحقیقاتی در دهلی نو درمان این شرایط نادر را به صورت رایگان تقبل کرد و رونا جمعا ۱۰۵ روز را در بیمارستان سپری کرده است.

رحمان کارگر است و روزانه حدود ۲ پوند در آمد دارد ، او می گوید:”ما بسیار فقیر هستیم و از عهده مخارج این درمان بر نمی آمدیم ولی عده بسیاری داوطلب کمک به ما شدند.”

BcVlptuIAAAjws7 470x267 تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ+تصاویر sawir 9 470x312 تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ+تصاویر sawir41 470x312 تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ+تصاویر sawirk3 470x312 تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ+تصاویر sawirk6 470x312 تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ+تصاویر sawirka1 470x312 تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ+تصاویر sawirka 2 470x312 تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ+تصاویر sawirka7 470x300 تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ+تصاویر

منبع: مجله سرگرمی دوروز-پرشین وی